Kristaps Ancāns

Polaarvikerkaar

2022

„Polaarvikerkaar“ on inspireeritud kunstniku avastusest, et maakera poolustel vikerkaart ei näe. Teos on tasuta rakenduse kaudu nähtav liitreaalsuse skulptuur. Kahe pooluse vahel pikisuunas kulgevat virtuaalset topeltvikerkaart saab liigutada üle maakera kõigi meridiaanide. Praegu ulatub vikerkaar üle Soome, Eesti, Läti, Leedu, Valgevene, Ukraina, Rumeenia, Bulgaaria, Kreeka, Egiptuse, Sudaani, Uganda, Tansaania, Malawi, Mosambiigi ja Antarktika. Paljud LGBTQIA+ organisatsioonid on kunstnikuga koostöös projekti kohta sõna levitanud ja kutsunud oma liikmeid kujundama vikerkaarega digipostkaarte, et jagada neid ühismeedias koos toetussõnumite ja teemaviitega #PolarRainbow.

Kunstnik usub kindlalt, et kväärkogukonnad väärivad suuremat toetust ja nähtavust, eriti arvestades hiljutist homofoobse kiusamise ja geide vastu suunatud seaduste esiletõusu maailmas. Projekt kasutab vikerkaart rõõmu, inspiratsiooni ja õigluse eest võitlemise sümbolina, et suurendada kogukondade kõlapinda ja levitada nende lugusid.

Inimõiguste kaitse on ajaloos võrsunud erinevatest kohalikest oludest. Oleme vahepeal välja töötanud uusi tehnoloogiaid ning loonud inspireerivaid ja abistavaid tööriistu maailma kogukondade ühendamiseks. Ancānsi projekt toob esile uued kaasamisviisid, mida arendada juurdepääsu piiramata, ning näitab, millised võiksid olla üleilmse aktivismi uued vo

Polaarvikerkaar