Guim Camps

Mod’ide virtuaalühing

2019–

Tarkvara suudab luua uusi visuaalseid keskkondi, helimaastikke ja isegi uusi maailmu meie ümber. Helikeskkonna ning liit- ja virtuaalreaalsuse tehnoloogiate abil saab kirjeldada sotsiaalsete utoopiate eri vorme, nagu teeb Guim Camps teoses „Mod’ide virtuaalühing“.

Nagu ka pealkiri viitab, räägib projekt väljamõeldud ametiühingust, mille eesmärk on koguda, tellida ja klassifitseerida videomängijate kogukonna pilte ning kujutlusi, kes kujundavad mod’e (ehk 3D-modifikatsioone) – eelkõige ühissõidukitest, protestidest ja linnamaastikest. Mängumodifikatsioonide loojad töötavad lühiajaliste projektidega, lepinguteta või ebakindlete tingimuste alusel. Osa neist on amatöörid, osa aga professionaalid, kes sellele siiski karjääri ei raja.

Näitusel kuvatakse ekraanil videot, mis tutvustab maailma lõunapoolsete riikide töölisklassi esitusviiside modifikatsioone. Teos keskendub mod’idele Ladina-Ameerikas, kus selle ühiskonnakihi peamine sõiduvahend on buss. Ekraan on paigutatud mässulise ilmega mänguritoolile, millel on kaubamärgilogode asemel BLM ja Antifa, samuti ühenduse Game Workers Unite ja teiste ühiskonnaliikumiste logod, indie-LGTBQ+ videomängu „Dis4ia“ embleem, Whipala ruudulipp, parempoolsete vihasõnumiteks kaaperdatud konn Pepe matus jne.

Mod’ide virtuaalühing